IQ Option recenzja, bonus, metody wpłat

IQ Option recenzja, bonus, metody wpłat

IQ Option to broker opcji binarnych działający od 2013, złożony z dwóch legalnych jednostek: IQ Option Europe Ltd., z siedzibą na Cyprze i IQ Option Ltd., zarejestrowany na Seszelach.  Broker jest licencjonowany i regulowany przez CySEC (Cypryjska Komisja Giełdy i Papierów Wartościowych) z numerem licencji 247/14, co oferuje inwestorom gwarancję bezpieczeństwa, a ich konto jest ubezpieczone na 20 000$.  W ciągu jedynie czterech lat na rynku, IQ Option wyrobiło sobie opinie jednego z najlepszych brokerów oferujących opcje binarne, co potwierdzają liczne, uzyskane nagrody i wysokie miejsce w rankingu.

To co charakterystyczne dla IQ Option i godne zaoferowania swoim klientom, to innowacyjna, autorska platforma handlowa pozwalająca na dokładną kontrolę i wybór najlepszej strategii, szybkie wypłaty, rywalizacja w turniejach handlowych, najniższy obecnie na rynku depozyt w wysokości 10$ i minimalna wartość handlu równa 1$. Strona internetowa IQ Option oraz sama platforma, niestety nie oferują na razie usług w języku polskim.

Inwestor w IQ Option ma do wyboru, aż trzy rodzaje kont jakie może założyć. Od nauki jak grać i inwestować w opcje binarne korzystając z konta demo, po profesjonalną inwestycje i opinie profesjonalistów przy użyciu konta VIP. Konta można otworzyć w: EUR, USD, GBP, RUB.

Konto Demo

Ten typ konta, broker IQ Option oferuje całkowicie za darmo, jedyne co trzeba zrobić, to zalogować się za pośrednictwem swojego konta na Facebooku lub Google+. Istnieje także możliwość bezpośredniej rejestracji na stronie brokera, gdzie podając imię, nazwisko, adres e-mail i potwierdzając założenie konta, możemy od razu przejść do działania i przeprowadzać pierwsze transakcje. Warto zaznaczyć, że oba procesy rejestracji są bardzo szybkie i zajmują mniej niż dwie minuty. Na start otrzymujemy wirtualne środki w wysokości 10 000$, do przeprowadzania transakcji na określonej liczbie aktywów. Konto demo służy przede wszystkim do zapoznania się z możliwościami platformy, ale oferuje też szeroką bazę materiałów szkoleniowych. Ciekawą opcją w przypadku konta demo jest odnawianie wykorzystanych środków, czyli otrzymywanie po raz kolejny wyjściowej kwoty, gdy tylko limit zostanie przekroczony. Niebywałym minusem rozwiązania demo jest korzystanie z ograniczonej liczby aktywów, z 77 liczba zmniejsza się jedynie do 15.

Konto standardowe

Już po wpłacie minimalnego depozytu o wysokości 10$, będącego zarazem najmniejszą kwotą wśród ofert na rynku, odblokowane zostają dla nas wszystkie 77 aktywa i inwestując co najmniej 1$ możemy zacząć realnie zarabiać pieniądze. Na tym etapie, podczas wypłaty naszych środków, broker może poprosić o weryfikację konta, gdzie wymagane jest przesłanie skanu/zdjęciu dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy oraz zdjęcia karty płatniczej, tylko gdy została dokonana wpłata za jej pośrednictwem.

Konto VIP

Posiadaczem konta VIP może stać się każdy, niezależnie od czasu spędzonego na platformie IQ Option, kogo wpłacony depozyt przekracza 3 000$. Taka kwota daje wiele możliwości i wartościowych benefitów. Oprócz posiadania osobistego menadżera swojego konta i comiesięcznych spotkań ze specjalistą, aby przeanalizować swój budżet, polepszyć strategie i zwiększyć zarobki, konto VIP zapewnia również wysoką stopę zwrotu w razie wygranej, do 91% oraz szybką wypłatę gotówki.

WPŁATY I WYPŁATY

Istnieje wiele możliwości, jak nasze zarobki mogą trafić od brokera opcji binarnych, do naszego portfela. Najbardziej popularną opcją jest zasilenie za pomocą karty debetowej/kredytowej, IQ Option akceptuje karty: Visa, Visa Electron, Maestro i Mastercard. Wypłaty mogą zostać dokonane też za pomocą przelewu bankowego i portfeli elektronicznych, broker IQ Option honoruje: Skrill, Neteller, CashU, WebMoney, Boleto, FasaPay, QIWI i iDeal. Proces wypłacania jest łatwy, szybki i bez zbędnych formalności. Handlowiec loguje się do swojego konta, przechodzi do sekcji bankowej, wybiera sposób płatności, następnie definiuje ilość gotówki do wypłacenia i na końcu określa konto, na które ma zostać przelana kwota. Cały proces trwa zwykle jeden dzień roboczy, z wyjątkiem przelewów elektronicznych, które uzależnione są od banku w jakim operują. Korzystanie z przelewów bankowych wiąże się, niekiedy, z naliczaniem opłat związanych z krajem, z którego dokonujemy transakcji lub z praktyką banku. W przypadku innych form wypłat, nigdy nie zostają naliczane dodatkowe opłaty.

Ilość wypłat jest nieograniczona, nie ma minimalnej kwoty do wypłaty, a maksymalna ilość środków do wypłacenia to 1 000 000$. Opisane jest także szczegółowo na stronie IQ Option jak wypłacić pieniądze.

We wpłatach depozytu, najmniejsza jego wartość to wspomniane wcześniej 10$, które można dostarczyć do brokera takimi samymi kanałami, jakich użyjemy do wypłaty zarobionych pieniędzy. Najlepszą opcją jest tutaj karta kredytowa. Tak jak w przypadku wypłat, jest najszybsza, nie pobiera żadnych opłat i nie obciąża karty w jakikolwiek ukryty sposób. Przelew bankowy i e-portfele są również dostępne.

BONUSY, TURNIEJE I OFERTY SPECJALNE

Dla wielu osób mało zachęcającą informacją może okazać się brak bonusów na start oferowanych przez tego brokera. Taka dogodność istniała na początku działalności IQ Option, lecz wraz z przyjęciem regulacji CySEC jest ona niedostępna.

Brak bonusów, IQ Option rekompensuje ciekawymi promocjami i turniejami specjalnymi. Wśród ofert wyróżnia się handlowanie na pojedynczych instrumentach finansowych lub na grupie aktywów, gdzie zysk z inwestycji może zostać zwiększony do nawet 91%.

Turnieje opcji binarnych w IQ Option należą do największych na rynku handlu opcjami binarnymi, podczas jednego miesiąca pula nagród wynosi, aż ponad 100 000$! W rozgrywkach tygodniowych, o wartości 25 000$ pula nagród jest zazwyczaj dzielona na 30 najlepszych uczestników. Dołączenie do gry jest stosunkowo proste, będąc zalogowanym uczestnikiem należy uiścić wpisowe w wysokości od 5$ do 20$ i czekać na przelanie na swoje konto wirtualnej kwoty 100$ lub 10 000$, za pomocą której, trzeba walczyć o jak największy zysk. W razie wyczerpania środków na koncie, istnieje opcja wznowienia gry poprzez kolejną wpłatę wpisowego. Turnieje przyciągają zawsze wielu graczy, których ilość determinuje wielkość nagród w puli, a sam czas trwania konkursów jest zróżnicowany, od dnia do nawet miesiąca.

PLATFORMA INWESTYCYJNA

Nowoczesność, innowacja i wysoka jakość – to pierwsze słowa jakie nasuwają się na myśl widząc platformę IQ Option. Broker postawił na oryginalność i zlecił tworzenie projektu firmie zewnętrznej zgodnie z profilem swoich użytkowników tak, aby sprostać wysokim oczekiwaniom. Okazało się to dobrym pomysłem, bo od początku swojej działalności broker otrzymał 11 nagród i wyróżnień, właśnie za swoją unikatową platformę, która działa też jak dobra reklama. Daje ona duże możliwości kontroli i analizy finansowej, pozwala zmieniać typy wykresu, sprawdzać najbardziej dochodowe transakcje i śledzić ranking najlepszych handlowców. Dodatkowym atutem tej platformy jest stworzenie sekcji swoich ulubionych aktywów, które widnieją cały czas na głównej stronie, a najnowsza wersja 4.0 pozwala otworzyć, aż do 9 wykresów w jednym oknie. Platforma, pomimo że nie obsługuje języka polskiego, jest niezwykle intuicyjna i pozwala na łatwe korzystanie z niej osób nie posługujących się w pełni językiem angielskim. Dodatkowo, będąc zmęczonym ciemną kolorystyką platformy, można ją łatwo zmienić na inną, nieco jaśniejszą barwę. Wykres, także zmieni swój kolor, dostosowując się do tła. Platforma jest obsługiwana w przeglądarkach: Chrome, Internet Explorer, Opera i Firefox, oraz na systemach iOS, Linux i Microsoft.  

Wersja mobilna

Aplikacje mobilne tego brokera dostępne są na telefon i na tablet, działają na Androidzie i iOS, a można je ściągnąć na swoje urządzenie w iTunes ora Google Play. Platforma mobilna jest szybka, funkcjonalna, nieskomplikowana, cieszy oko doskonałą grafiką i ma zabezpieczenie w postaci logowania się na konto odciskiem palca, tzw. Touch ID. Te wszystkie cechy powodują, że obecnie aplikacja mobilna w IQ Option ma więcej zwolenników, niż jej wersja na komputer. Nie jest ona, także jakimkolwiek uproszczeniem platformy komputerowej, możemy w taki sam sposób ustawiać wykresy i badać wskaźniki, oraz logować się za pomocą Facebooka lub Google+.

Roboty Tradingowe

Korzystanie z profesjonalnych robotów tradingowych robionych przez użytkowników, jeszcze do niedawna było możliwe, lecz teraz IQ Option zablokowało tę możliwość, a zamknięcie projektu IQ Robots, broker tłumaczy brakiem technicznej równowagi pomiędzy normalnymi graczami, a robotami oraz istotą integralności i szacunku dla użytkownika.

POMOCE I MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Strona IQ Option obfituje w wiele ciekawych i niezwykle cennych materiałów szkoleniowych. Najlepsze z nich to angielskojęzyczne video tutoriale omawiające wykresy, wskaźniki, formuły i wzory (Rainbow Pattern, Line Rebound Pattern), które powstały, żeby pokazać jak usunąć błędne myślenie o opcjach binarnych, postawić na zrozumienie całej tematyki oraz jak powinna być stworzona najlepsza strategia, jeszcze przed przystąpieniem do gry. Oprócz krótkich filmików, na stronie można znaleźć wiele innych porad, opinii, dowiedzieć się co to jest i jak odczytuje się m.in. wskaźnik MACD oraz przeczytać wskazówki, cenne przy grach na opcjach binarnych. Wszystko to daje niezbędną wiedzę i doświadczenie jak grać i handlować opcjami binarnymi, żeby przynieść sobie jak największe zyski.

INSTRUMENTY INWESTYCYJNE

IQ Option oferuje pełna gamę instrumentów finansowych, począwszy od akcji, indeksów giełdowych, towarów i par walutowych. Łącznie znajduje się tam aż 78 instrumentów finansowych, oferujących obrót 11 parami walutowymi (EUR/USD, AUD/CAD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/RUB, EUR/RUB, GBP/USD, NZD/USD, EUR/JPY, USD/CHF, EUR/GBP) oraz bitcoinami. Możemy inwestować w 66 akcji m.in. Google, Facebook, Tesla, HSBC, Bank of China, Cisco, Apple, dostępne indeksy to Dow Jones, NASDAQ 100, DAX, CAC40, S&P 500, FTSE 100, Nikkei 225, niestety wśród towarów figuruje tylko srebro, złoto i ropa naftowa. Handel na Bitcoinach możliwy jest również w weekendy.

Możliwa jest inwestycja w opcje binarne tj. opcje klasyczne, Short Term (opcje sekundowe) i High/Low, lecz niedostępne są opcje długoterminowe, czyli te trwające dłużej niż tydzień.

IQ OPTION SUPPORT

Zalogowany użytkownik może liczyć na całodobowe wsparcie brokera poprzez Skype, kontakt telefoniczny lub mailowy na stronie, gdzie wybieramy temat swojego zapytania i opisujemy problem. Użytkownicy z kontem VIP, dzięki posiadaniu osobistego menadżera swojego konta, mogą liczyć na jego szybką pomoc, w przypadku jakiegokolwiek napotkanego problemu. Pomocna może się okazać sekcja FAQ, gdzie opisanych jest wiele zagadnień i dostępne są odpowiedzi na najróżniejsze pytania.

Dostępne języki wsparcia to: angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski, chiński, koreański, szwedzki, turecki, arabski.

OPCJE BINARNE A PODATEK

Zgodnie z polskim prawem, obywatel jest zobowiązany do płacenia podatku dochodowego od jakiegokolwiek osiągniętego dochodu. Do Urzędu Skarbowego składa się PIT 38 wraz załącznikami PIT/ZG, dotyczącymi otrzymywania dochodów w zagranicy, z racji siedziby brokera IQ Option na Cyprze. Liczymy dochód zgodnie z formułą: przychód – koszty uzyskania przychodu = dochód, a następnie podatek od dochodu, który w Polsce wynosi 19%. W przypadku, gdy zarobki u tego brokera opcji binarnych są równe zeru lub ponieśliśmy straty, złożenie PIT 38 jest również konieczne, lecz jesteśmy zwolnieni z płaceniu podatku.

 • Zalety

  • szkolenia online
  • niski poziom wpłaty
  • platforma mobilna
  • certyfikat unijny CySec
  • do 91 % zysku z kapitału
 • Wady

  • brak platformy w języku polskim
  • brak bonusu na start