przelew na telefon 2020

W ostatnich latach byliśmy świadkami powstania wielu nowych metod przelewania pieniędzy i wykonywania płatności. Klienci z Polski od pewnego czasu mogą korzystać również z dwóch nowoczesnych metod przesyłania środków – BLIK i Revolut. Z obydwu codziennie korzystają tysiące Polaków, którzy przesyłają sobie za ich pośrednictwem środki w sposób szybki i wygodny. Co ciekawe, zarówno BLIK jak i Revolut umożliwiają wykonywanie przelewów pieniędzy na telefon, dzięki czemu wykonywanie płatności stało się łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przetestowaliśmy obydwie opcje, by pokazać Ci jak działają i jaką mają przewagą nad resztą konkurencji.

Jak zrobić przelew na numer telefonu?

Przelewy na telefon odbywają się w niezwykle prosty sposób. Najważniejszą rzeczą, która jest niezbędna w celu wykonania tego typu transakcji, jest posiadanie smartfona wyposażonego w dostęp do Internetu. Kolejną potrzebną rzeczą by wykonać przelew na numer telefonu jest ściągnięcie aplikacji mobilnej wybranego banku, którą należy pobrać ze sklepu internetowego, np. Google Play lub Apple App Store. Po zainstalowaniu aplikacji, będzie trzeba zalogować się po raz pierwszy do swojego konta. Jest to często najtrudniejszy krok całego procesu. Następnie możemy uruchomić aplikację, wybrać rachunek, z którego będziemy przesyłać środki oraz wprowadzić numer telefonu osoby, do której będziemy wysyłać pieniądze. Na koniec wystarczy sprawdzić poprawność danych do przelewu i zaakceptować je. Na ogół proces ten wygląda praktycznie identycznie w przypadku wszystkich aplikacji bankowych.  

Jak w Revolut zrobić przelew na telefon?

Bardzo wygodnym sposobem na wykonywanie przelewów z jednego telefonu na drugi jest Revolut. Wszystkim czego potrzebujemy w celu wykonania tej transakcji jest aplikacja mobilna sygnowana tą marką. Należy jednak pamiętać, że osoba, której chcemy przesłać środki również powinna posiadać konto w tej usłudze. Żeby sprawdzić, czy tak rzeczywiście jest przechodzimy do sekcji „Płatności” i wybieramy opcję „Wyślij pieniądze”. Jeśli znajomy, któremu chcemy przelać środki na numer telefonu posiada konto w Revolut, to obok jego nazwiska pojawi się logo z niebieską literą „R”.

Kolejnym krokiem będzie wybranie znajomego oraz waluty w jakiej chcemy przelać środki i podanie kwoty jaką chcemy przelać. Na koniec klikamy „Wyślij”. Środki powinny pojawić się na koncie Revolut naszego znajomego dosłownie w moment!

Listę znajomych w naszej aplikacji Revolut można aktualizować poprzez dodawanie nowych osób do listy kontaktów. Robimy to przez kliknięcie na ikonkę „+” w prawym górnym rogu ekranu i uzupełnienie danych. Nowy kontakt powinien pojawić się po odświeżeniu listy. 

Jak wykonać przelew na telefon BLIK?

Ażeby wykonać przelew na telefon za pośrednictwem BLIK-a, potrzebna nam będzie aplikacja jednego z banków, które obsługują tę usługę. Gdy już będziemy w nią wyposażeni, wystarczy ją uruchomić, przejść do opcji „Przelewy” lub „Płatności” i wybrać „Przelew na telefon” albo „Przelew na telefon BLIK”.

 W następnej kolejności wybieramy z naszej listy kontaktów osobę, której chcemy przesłać środki lub po prostu podajemy jej numer telefonu. Trzeba jeszcze wypełnić pole kwotą przelewu, kliknąć wyślij, a wszystko potwierdzić znanym tylko nam kodem PIN aplikacji. To wszystko! Środki powinny pojawić się na koncie naszego znajomego niemal natychmiast.

Czy działa mBank przelew na telefon?

Wśród banków oferujących przelewy błyskawiczne na telefon z pomocą metody BLIK jest m. in. mBank. W przypadku tej instytucji bankowej również musimy posiadać jej aplikację mobilną. Ażeby wykonać przelew wybieramy kolejno „Płatności” i „Przelew na telefon”. Następnie z listy kontaktów wybieramy numer telefonu, na który chcemy wysłać środki lub podajemy go za pomocą klawiatury. Kontakty korzystające z opcji przelewów na telefon będą miały ikonkę BLIK przy swojej nazwie. Jeśli dany kontakt będzie posiadał tę opcję, pieniądze pojawią się na jego koncie natychmiastowo.

Pozostałe banki oferujące przelewy na telefon

 Opcję przelewu na telefon posiadają również inne duże instytucje bankowe działające w naszym kraju. Należą do nich:

– ING Bank Śląski S.A. – przelewy przez telefon można wykonywać z panelu aplikacji przy pomocy BLIK.

– Getin Bank – jeden z większych polskich banków komercyjnych, również posiada opcje BLIK z poziomu aplikacji.

– PKO B.P. – największy polski bank i prekursor płatności BLIK-iem również musiał posiadać tę funkcję w swojej ofercie.

– Credit Agricole – wywodzący się z Francji bank również akceptuje transakcje telefoniczne BLIK-iem.

– Bank Millennium – po fuzji z Eurobankiem przelewy na telefon stały się dostępne dla klientów obydwu instytucji.

– Pekao S.A. – kolejny duży polski bank, który pozwala korzystać z przelewów na telefon z panelu swojej appki PeoPay.

– Alior Bank – przelewy na telefon z BLIK-iem z poziomu aplikacji oferuje również Alior Bank. 

– BGŻ BNP Paribas – BLIK-i dostępne w aplikacji GOmobile popularnej instytucji bankowej.

Jak odebrać przelew na telefon?

Żeby odebrać przelew na telefon musimy najpierw zarejestrować swój numer telefonu w aplikacji mobilnej banku, w którym konto posiadamy. Można to zrobić na ogół w ustawieniach. Musimy przy tej okazji wskazać domyślne konto do przelewów na telefon za pomocą BLIK-a. Co ważne, przelewy BLIK działają bez żadnych problemów pomiędzy aplikacjami mobilnymi wszystkich powyższych banków.