uTrader Opinie, bonus 2020, logowanie, rejestracja

uTrader Opinie, bonus 2020, logowanie, rejestracja

uTrader to broker opcji binarnych działający na rynku od 2011 roku będący własnością firmy Day Dream Investments Ltd ze swoją siedzibą w Rydze, zarejestrowaną na Seszelach. Broker posiada licencję rosyjskiej organizacji Financial Market Relations Regulation Center (FMRRC), a obecnie jest w procesie uzyskania europejskiej regulacji CySec. Wsród polskich klientów uTarder zbiera bardzo dobre opinie z uwagi na interesującą, wygodną platformę i sprawnie funkcjonujący support, oba w pełni w języku polskim, a także możliwość wypłacania środków w PLN.

Ponadto, uTrader zachęca swoich potencjalnych klientów bonusem do 120%, prawie 150 ciekawymi instrumentami finansowymi, w tym wieloma egzotycznymi aktywami, funkcją rollover oraz darmowymi szkoleniami i treningami.  Broker oferuje także różne rodzaje kont dostosowane do wymagań i preferencji klientów, jednak jego znacznym minusem jest wysoka wartość minimalnego depozytu w wysokości 300 $.

uTrader daje inwestorom wiele możliwości co do tego jak i w co można inwestować. Do naszej dyspozycji jest 146 aktywów, wśród których 27 par walutowych (w tym także bitcoin), 8 towarów (złoto, srebro, platyna, ropa, kawa, kukurydza, cukier, pszenica ), 28 indeksów (np. DOW, EURO STOXX 50, NASDAQ, BOMBAY SE) ) i aż 83 akcji (najbardziej popularne IBM, DISNEY, GOOGLE i mniej znane YANDEX N.V).
Bardzo popularna w ostatnim czasie stała się waluta Bitcoin, jej atrakcyjność polega na bardzo zróżnicowanych wahaniach kursowych.
utrader bitcoin ranking brokerów 2018

KONTO I REJESTRACJA w 2020

Broker uTrader dla swoich klientów gotowych na inwestycje w opcje binarne  przygotował w 2018 roku aż pięć rodzajów kont.

Konto Start – depozyt 300 $ – 2 000 $

Najbardziej podstawowe konto brokera uTrader oferuje użytkownikom bonus do 50% oraz dostęp do materiałów handlowych, codziennej analizy rynkowej i filmów szkoleniowych, przedstawiających sposoby handlu na opcjach binarnych. Zakładając nawet najbardziej podstawowe konto, możemy liczyć na pomoc konsultanta, który wyjaśni sposób działania platformy i odpowie na każde pytanie.

Konto Silver – depozyt 2 001 $ – 6 000 $

Prowadząc rachunek na tym koncie, traderzy otrzymują zwiększony bonus do 100%, dostęp do dwóch strategii inwestycyjnych, a dodatkowo mają okazję skorzystać z pomocy osobistego analityka finansowego.

Konto Gold – depozyt 6 001 $ – 30 000 $

Otwarcie złotego konta na uTrader otwiera przed inwestorami nowe możliwości i usługi. Bonus powitalny wzrasta do 120%, wypłaty zostają potraktowane z wyższym priorytetem, zwiększa się dostęp do aż czterech strategii inwestycyjnych, a raz w tygodniu klient może liczyć na prywatną, 30-minutową sesję z analitykiem, który dokona przeglądu rachunku i odpowie na pytania.

Konto Platinum – depozyt 30 001 $ – 60 000$

Bonus powitalny pozostaje na poziomie 120 %, lecz traderzy otrzymując pakiet dodatkowych usług tj. dwugodzinny, indywidualny przegląd konta, traktowanie zlecenia wypłat z najwyższym priorytetem, sposobność na rozwijanie własnych strategii inwestycyjnych w pomocą specjalistów uTrader, a także otrzymanie kwartalnego planu inwestycyjnego.

Konto VIP – depozyt od 60 001 $

Klienci zdecydowani na przeznaczenie tak dużego kapitału dostają wszystkie usługi i przywileje jakie zapewnia ten broker opcji binarnych. Bonus powitalny osiąga w tym przypadku wartość 150%, analityk finansowy jest na wyłączność klienta, aby pomóc i podzielić się swoją radą lub opinią na temat obranej strategii i inwestycji. Posiadacz konta VIP dostaje też prezentacje dotyczącą skutecznego inwestowania stworzoną przez analityka, klient ma zapewniony plan roczny i kwartalny oraz ubezpieczenie.

Konto demo

Przed rozpoczęciem inwestycji i gry na opcjach binarnych istotne jest zapoznanie się z platformą, słownictwem i sposobem gry. Najlepszym rozwiązaniem są konta demo, które broker uTrader ma w zanadrzu dla swoich klientów, jednakże nie są one darmowe, bo dopiero wpłacenie minimalnego depozytu i kontakt z suportem otwiera możliwości korzystania z platformy demo i naukę wszystkich jej funkcji.

REJESTRACJA I LOGOWANIE

Zostanie właścicielem konta na Utrader jest niezwykle proste i szybkie, poprzez podanie na stronie brokera danych osobowych, wraz z numerem telefonu, mailem, który będzie funkcjonował jako nasz login, oraz zadeklarowaną kwotą depozytu stajemy się posiadaczami wybranego rachunku, jednak bez wpłaty depozytu nie jesteśmy w stanie jeszcze w nic inwestować. Na tym etapie nie musimy jeszcze przechodzić procesu weryfikacji tożsamości, będzie ona wymagana dopiero przy pierwszej wypłacie.

Zastanawiając się jak usunąć konto na uTrader, należy być pewnym swojej decyzji i zamknąć wszystkie transakcje przez złożeniem wypowiedzenia, na rozpatrzenie którego broker ma 48 godzin.

Utrader Jak usunąć konto ?

Jeśli masz zamiar usunąć konto w uTrader to nie znajdziesz takiej opcji na stronie lub platformie. W wersji polskiej regulaminu nie znajdziemy informacji o zamknięciu konta. Chociaż punkt 10 tego dokumentu jest nazwany “Wpłaty, wypłaty oraz zamknięcie rachunku” to takowej informacji nie znajdziemy.
Po przeanalizowaniu regulaminu w języku angielskim możemy zauważyć, że takiej informacji nie ma. Ostatnią deską ratunku by otrzymać odpowiedź na nurtujące pytanie, gdzie widnieje zapis o zamknięciu konta uTrader jest kontakt z Działem Obsługi Klienta.

Skontaktowałem się poprzez chat z pracownikiem o imieniu Max. Zadałem 2 pytania:
1. Jak usunąć konto inwestora ?
– Konto można zamknąć tylko poprzez wysłanie maila do Obsługi Klienta na adres support.pl@utrader.com.
2. Gdzie mogę znaleźć zapis w regulaminie o zamknięciu konta ?
– Osoba z działu obsługi klienta jednoznacznie stwierdziła że regulamin nie zawiera informacji o usunięciu konta.

Jak wpłacić i wypłacić pieniądze

UTrader podobnie do innych brokerów opcji binarnych zezwala swoim klientom na wybór najwygodniejszej metody płatności. Minimalna wpłata u brokera wynosi 900 zł lub równowartość tej kwoty. Depozyt może zostać złożony w EUR, PLN, USD i GBP, natomiast wybranie środków w innej walucie możliwe jest po uprzednim skontaktowaniu się z konsultantem. Uiścić depozyt lub wypłacić pieniądze możemy poprzez użycie karty kredytowej/debetowej MasterCard, Maestro, Visa, Visa Electron, Solo Maestro, Maestro UK (Switch), Diners oraz Delta. Kolejne metody to internetowe systemy płatności Skrill i OKPay, e-portfel Neteller, a także usługę MoneyNet.

Minimalna wartość środków jakie chcemy pobrać z naszego rachunku to 25 $. Dokonując pierwszej wypłaty trzeba przejść proces weryfikacji tożsamości, na który składa się dostarczenie brokerowi skanów dowodu tożsamości ze zdjęciem, potwierdzenie miejsca zamieszkania oraz, jeśli wybrana została taka metoda płatności, skanów karty kredytowej z odkrytymi jedynie czterema ostatnimi cyframi numeru. Zaakceptowane po kilku dniach dokumenty upoważniają nas do zlecenia pierwszej wypłaty, na którą trzeba zwykle czekać do 24 godzin. Traderzy mogą być zadowoleni z jednej darmowej wypłaty w miesiącu niezależnie od wykorzystywanej metody, lecz przy każdej kolejnej uTrader nalicza opłaty w wysokości 12 $, z wyjątkiem użycia karty kredytowej i e-portfeli.

Dodatkowo, jeśli nasze konto będzie nieaktywne dłużej niż 30 dni broker ma prawo naliczyć opłatę za dostarczanie platformy handlowej i za prowadzenie konta, która wynosi 25 $ miesięcznie.

PLATFORMA HANDLOWA UTRADER 2020

Wygodna, intuicyjna i prosta platforma handlowa to zasługa  wiodącej na rynku firmy SpotOption, której celem było stworzenie platformy, gdzie opcje binarne, Forex i CFDs będą ze sobą zintegrowane. Platforma do tradingu dostępna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu Traderzy, którzy zdecydowali się na inwestowanie w opcje binarne na uTrader mogą cieszyć się sporym polem manewru odnośnie wyboru najlepszej dla niego opcji.

Dostępne są podstawowe, klasyczne opcje high/low z minimalną wartością transakcji 60 PLN zakładające jedynie określenie potencjalnego wzrostu lub spadku ceny danego aktywa w określonym czasie. Kolejne, opcje krótkoterminowe, inaczej zwane Opcjami Turbo charakteryzują się czasem wygaśnięcia 30 / 60 / 120 / 300 sekund, niższym zwrotem (do 85%) a minimalna kwota transkacji to 15PLN. Dostępne są też opcje długoterminowe, z minimalnym czasem wygaśnięcia do 3 dni, a maksymalnym nawet do roku, opcje Pary skupiające się na porównaniu cen dwóch aktyw względem siebie oraz opcje OneTouch, czyli sprawdzenie osiągnięcia konkretnego poziomu cenowego w danym czasie. Dodatkowo możemy liczyć na darmowe sygnały rynkowe od analityków uTrader, czyli dane wskazujące konkretne aktywo wraz z propozycją jego zainwestowania.

Wersja mobilna

Platforma występuje w dwóch wersjach, w wydaniu internetowym, dzięki czemu nie musimy ściągać dodatkowego programu na nasz komputer oraz jako aplikacja mobilna dostępna dla posiadaczy urządzeń oprogramowaniem Android i iOS.

BONUS I PROMOCJE uTrader

Już zakładając konto u brokera uTrader możemy liczyć na bonus powitalny w określonej wysokości, który zwielokrotniając wysokość naszego depozytu, zapewni większe poczucie bezpieczeństwa przy przyszłych inwestycjach. Bonus pojawia się automatycznie na koncie i liczony jest jak osiągnięty zysk, lecz aby móc go wypłacić, konieczne jest obrócenie bonusem i depozytem 20 razy.  Oprócz takich udogodnień, każdy użytkownik, który poleci znajomemu brokera uTrader, a ten dokona depozytu jako ich klient, może liczyć na dodatkowe 20% od wpłaconej kwoty depozytu na swój rachunek. Na ten moment bonus bez depozytu nie figuruje wśród promocji jakie broker uTrader ma do rozdysponowania swoim klientom.

ROBOTY

Osoby chcące powierzyć swoje inwestycje botom, mogą skorzystać z partnera uTrader o nazwie BinBot, który obraca środkami klientów za pośrednictwem brokera. Robot pracuje z wykorzystaniem algorytmu technicznego więc trzeba liczyć się z ryzykiem.

SZKOLENIA

Chcąc zwiększyć swoją wiedzę w zakresie opcji binarnych możemy liczyć na sekcję edukacyjną znajdującą się na stronie brokera, która obfituje w wiele materiałów szkoleniowych. Jeszcze przed założeniem konta możliwe jest skorzystanie z 3 lekcji video, po rejestracji odblokowane zostają 4 kolejne, a posiadacze kont Gold, Platinum i VIP mogą skorzystać z 8 zaawansowanych tutoriali. Do naszej dyspozycji jest jeszcze słownik pojęć, opis wszystkich aktywów oraz webinaria, co bardzo istotne, w języku polskim, które odbywają się średnio raz na tydzień i są świetna okazją do nauczenia się nowych pojęć i strategii od czołowych analityków brokera.  

UTRADER A PODATEK

Opcje binarne pozwalają nam na uzyskanie znaczących dochodów, który zgodnie z polskim prawem, zmuszają nas do rozliczenia się z nich. Sami jesteśmy zobowiązania do udokumentowania przychodu i odprowadzenia odpowiedniego podatku w wysokości 19% od dochodu, czyli wartości wspomnianego przychodu pomniejszonego o koszty jego uzyskania. Wraz ze standardowym rozliczeniem PIT trzeba załączyć wnioski PIT-38 i PI Z/G, które skierowane są do osób otrzymujących dochody zza granica. Pozytywnym aspektem dla polskich traderów będzie posiadanie rachunku w polskiej walucie, na co pozwala broker uTrader, dzięki czemu nie trzeba się martwić przewalutowaniem dochodu.

 • Zalety

  • darmowe konto demo
  • handel 24/7
  • 150 instrumentów finansowych
  • certyfikat unijny CySec
  • bonus powitalny 120%
  • webinaria w języku polskim
 • Wady

  • minimalna wpłata 300 euro